اخبار

کمیته احراز هویت برخط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تشکیل شد

کمیته احراز هویت برخط  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تشکیل شد
در راستای رضایتمندی عمومی، مقابله با جعل و فساد اداری، تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی، استناد پذیری الکترونیکی، افزایش سلامت اداری و بمنظور اجرای طرح " احراز اصالت هویت بر خط" در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان کمیته احراز هویت برخط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با ریاست اسماعیل رهائی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور کلیه معاونین و روسای ستادی این اداره کل تشکیل گردید.

در این جلسه موضوع حذف اخذ کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه بعنوان موضوع اصلی بررسی و موانع حقوقی و قانونی و آیین نامه های داخلی مربوط به آن احصاء و تحلیل شد.

اسماعیل رهایی ضمن اشاره به ضرورت اجرای این طرح ، استان سمنان را بعنوان سه استان پایلوت در این خصوص عنوان کرد و افزود: بمنظور احراز هویت و تایید کلیه اطلاعات هویتی قرار است پایگاه های ملی داده ها در سراسر کشور بصورت برخط و برون خط از طریق سامانه ای امن در اختیار دستگاه های اجرایی استان از جمله تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی با برشمردن مزایای این طرح آن را در جهت حذف اسناد فیزیکی موثر عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه عمده موضوع جعل بر روی اسناد فیزیکی واقع می گردد لذا با اجرای این طرح گام خوبی در راستای مبارزه با جعل برداشته خواهد شد.

ایشان همچنین در ادامه خواستار بررسی مجدد و دقیق این مقوله توسط بخش های مختلف تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دریافت کننده این مدارک بصورت تخصصی تر از منظر قانون و اعلام موانع قانونی آن در صورت وجود شد.

وی افزود: با فراهم شدن زیرساخت های این موضوع حتی می توان در موارد استثناء با دریافت تصویر از اطلاعات فردی از طریق این سامانه آن را جایگزین این مدارک نمود.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید