اخبار

نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال

نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال
اسماعیل غنیان ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و محمد اسکندری رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال با هم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مباحثی از جمله طرح کارورزی، مشاغل خانگی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، مهارت آموزی در محیط واقعی کار و تسهیلات اختصاص یافته به اشتغال فراگیر در سال 96 مورد گفتگو واقع گردید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در این نشست در خصوص ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری بیان داشت: گستره اجرای این طرح مشخص است ولی قبل از هر چیز باید از طریق آموزش دهیاران و بخشداران  نظرات آنها در این خصوص جمع آوری و لحاظ گردد.

ایشان در ادامه اهمیت توجه به زیرساخت ها را اجتناب ناپذیر خواند و افزود: وقتی هدف زیرساخت ها باشد باز هم باید به مشخصه ایجاد اشتغال در آنها توجه شود.

وی همچنین آسیب شناسی در بکارگیری توان بخش خصوصی را خاطر نشان ساخت و افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به مقوله های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال؛ مبنای ابقا، انتخاب و یا تغییر مدیران و روسای ستادی و اجرایی حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ، میزان توان آنها در توجه به این مقوله ها بالاخص اشتغال در رویکردهایش خواهد بود.

غنیان، در پایان ضمن اظهار خوش بینی نسبت به موضوع اشتغال و اجرای طرح های مربوطه در استان خود را نسبت به موضوع اشتغال مسئول دانست و گفت: باید به آنچه بر عهده ی ما گذاشته شده است به نحو احسن عمل کنیم و با آنچه در حیطه ی وظایف ما به شمار می رود به صورت دقیق آشنا شویم و بلادرنگ به انجام آنها بپردازیم و از فرصت ایجاد شده  در دولت تدبیر و امید حداکثر استفاده را داشته باشیم.

 

۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید